JJ BROCH oferuje rozwiązania maszynowe dla procesu produkcji czosnku. Wywodzi się z Hiszpanii, która niewątpliwie wiedzie prym na rynku europejskim w kwestii zaopatrzenia konsumenta w ten produkt . Od ponad 60 lat tworzy precyzyjne wyposażenie dla producentów i przetwórców.

Maszyny w produkcji czosnku

Sadzarki

JJ Broch oferuje sadzarki mechaniczne tak jak model PLMA i pneumatyczne – PLNA, która daje możliwość sadzenia do 12 rzędów jednocześnie.

Suszarnie

Suszenie czosnku jest kluczowe w celu zachowania świeżości i właściwości. JJ Broch posiada w swojej ofercie pełną gamę wyposażenia tj. komory utrzymujące odpowiednią temperaturę i wilgotność powierza oraz nagrzewnice.

Linie do sortowania

Proces sadzenia czosnku warto poprzedzić odpowiednim przygotowaniem ząbków – linie do sortowania LIDE-S i LIDE-B ostrożnie rozłupują główki i dzięki sortownikom koncentrycznym grupują ząbki w odpowiednich rozmiarach tak, aby ułatwić późniejszy proces sadzenia.

Zaprawiarki

Model TRATA-SEM to zaprawiarka, dzięki której ząbki czosnku poddawane są obróbce fitosanitarnej.

Kombajny

Hiszpański producent oferuje dwa rodzaje kombajnów – wiążące poprzez tworzenie wiązek, które przy odpowiednich warunkach pogodowych mogą być suszone na polu. Kombajny obcinające wyciągają główki gruntu, usuwają szczypior i transportują bulwy do skrzyń, które następnie poddawane są procesowi suszenia.

Przetwórstwo czosnku

Stół inspekcyjny

Model MES-LIMP to stół inspekcyjny przeznaczony do sortowania odpadów.

Linia szczotkująca

Modele CEPI-S i CEPI-B to zintegrowane ze sobą elementy ze szczotkami, które w zrównoważony sposób oczyszczają główki czosnku z zanieczyszczeń.

Łuszczarka 

Łuszczarka model LPL została wyposażona w taśmy PVC, powszechnie używane w przemyśle spożywczym. Precyzyjnie zdejmuje łupiny z ząbków czosnku, które w takiej formie trafiają na stół konsumenta.

Taśmy do pakowania 

Taśma MEMA to doskonały produkt wykorzystywany do ręcznego pakowania czosnku.