Uniknij mandatu, uniknij kar! Wybierz zbiornik Promagro!

Rolnicy coraz częściej stają się celem wzmożonych kontroli ze strony służb państwowych. Szczególną uwagę zwraca się na sposób magazynowania oleju napędowego, a za wszelkie nieprawidłowości grożą surowe kary. Jak się przed nimi uchronić? Wystarczy wybrać odpowiedni zbiornik!

Jakie cechy musi spełniać zbiornik na olej napędowy, aby był zgodny z przepisami?

Zgodnie z obecnie panującymi przepisami prawnymi, każdy zbiornik na paliwo powinien być dwupłaszczowy, w celu minimalizowania ryzyka wycieku substancji oraz zabezpieczenia zbiornika przed uszkodzeniami. Taki zbiornik musi być wyposażony w czujnik maksymalnego napełnienia umożliwiający bezpośrednie podłączenie go do cysterny wydającej paliwo oraz pistolet z odbijakiem, odcinający dystrybucję paliwa w przypadku maksymalnego napełnienia zbiornika. Ponadto niezbędne jest zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem do zbiornika, co oznacza, że obudowa powinna być zamykana na kłódkę bądź kluczyk. Paliwo powinno być przechowywane w certyfikowanym opakowaniu z deklaracją zgodności z normą unijną EN 13341:2005 + A1:2011, w przypadku posiadania zbiornika niecertyfikowanego grozi kara w wysokości 3 tys. zł.

Dodatkowo każdy zbiornik o pojemności przekraczającej 2500 L musi posiadać świadectwo przeprowadzenia próby szczelności wykonanej przez Inspektora Urzędu Dozoru Technicznego oraz musi zostać zarejestrowany w UDT w ciągu 30 dni od zainstalowania zbiornika.

Zbiornik Promagro – gwarancja bezpieczeństwa i spokoju

Zbiornik Promagro to produkt stworzony z myślą o potrzebach współczesnych rolników. Został zaprojektowany i wyprodukowany, tak by spełniać wszystkie rygorystyczne normy i przepisy dotyczące magazynowania oleju napędowego, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i spokój ducha.

Dlaczego warto wybrać markę Promagro?

  • Zgodność z normami: zbiornik spełnia wszystkie wymagania dotyczące magazynowania oleju napędowego, co eliminuje ryzyko naliczenia kar. Posiada dokumentację PPOŻ, BHP, DTR oraz certyfikat TÜV i UDT
  • Wysoka jakość: wykonany z trwałych i odpornych materiałów, zapewnia bezpieczną eksploatację przez wiele lat.
  • Pojemność: Dostępny w różnych wariantach pojemnościowych, idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb.
  • Funkcjonalność: wyposażony w szereg udogodnień, takich jak elektroniczny wskaźnik poziomu paliwa, pistolet automatyczny, najwyższej jakości osprzęt PIUSI, system monitorowania przestrzeni miedzypłaszczowej Watchman Sonic czy przyłącze do tankowania CAM-LOCK, które jest gratis!
  • Atrakcyjna cena: w porównaniu do konkurencyjnych produktów, zbiornik Promagro oferuje wyjątkowo korzystny stosunek ceny do jakości.
  • Długoletnia gwarancja: zbiornik Promagro posiada 10 lat gwarancji na płaszcze oraz 2 lata gwarancji na osprzęt.

Inwestycja w bezpieczeństwo

Zakup zbiornika Promagro oferowanego w sieci handlowej Promodis to nie tylko gwarancja uniknięcia mandatów i kar, ale również inwestycja w bezpieczeństwo i spokój. Dzięki temu produktowi możesz mieć pewność, że Twój olej napędowy jest bezpiecznie przechowywany, a Ty nie musisz się martwić o nieprzewidziane problemy. Niewłaściwie przechowując olej narażasz się nie tylko na wysokie kary, ale również na wybuch, nawet pożar, a co za tym idzie na niebezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Ponadto złamanie przepisów może skutkować brakiem odszkodowania z ubezpieczenia w przypadku szkód wyrządzonych np. pożarem.

Nie czekaj na kontrolę – zainwestuj w zbiornik Promagro już dziś!