UNIA – maszyny rolnicze

Oferta specjalna!

Finansowanie 0% na siewniki Poznaniak!

Otrzymałeś katalog Unia?! Otrzymasz ofertę specjalną na pozostałę maszyny!

Skorzystaj z oferty specjalnej na finansowanie lub
zyskaj dedykowaną ofertę jeśli posiadasz katalog maszyn UNIA!

Mamy modele w specjalnych ofertach
– dostępne od ręki!

Lekkie redlice stopkowe na nośniku rurowym rekomendowane są do użycia na glebach lekkich i średnio zwięzłych, charakteryzujących się niewielką ilością pozostałości po zbiorach. Posiadają one specjalne stopki obrotowe, które skutecznie zapobiegają zatykaniu się redlic ziemią podczas cofania maszyny. Ruchoma belka zaczepowa usprawnia proces agregowania siewnika i poprawia stabilność maszyny nawet na nierównym terenie.Mechaniczny wskaźnik poziomu nasion w skrzyni załadunkowej jest praktycznym narzędziem, które informuje operatora, kiedy należy uzupełnić materiał siewny.

Rozsiewacze MX charakteryzują się prostą regulacją szerokości roboczej oraz dawki, która odbywa się bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Dzięki zastosowaniu śrub z wygodnymi uchwytami, dostosowanie szerokości roboczej oraz dawki jest szybkie i łatwe. Tarcze wysiewające zapewniają precyzyjny rozsiew nawozu w różnych warunkach. Prosta regulacja szerokości roboczej, dzięki praktycznym uchwytom, minimalizuje czas potrzebny do przygotowania rozsiewacza do pracy. Dodatkowo, składana plandeka ułatwia proces napełniania zbiornika, ponieważ można ją złożyć do góry. 

System SDS (Screw Distribution System) jest charakterystyczną cechą rozsiewaczy z serii MXL. Dzięki niemu, ilość wysiewu nawozu regulowana jest poprzez zmianę obrotów podajnika ślimakowego. Precyzyjną i płynną kontrolę obrotów silnika oraz dawki nawozu zapewnia hydrauliczny regulator. Tarcze wysiewające LM posiadają regulowane łopatki, co daje duże możliwości ustawień i gwarantuje wyjątkową precyzję oraz pewność wysiewu nawozu. W przedniej części rozsiewacza znajduje się tabela z predefiniowanymi ustawieniami łopatek i rozsiewu dla różnych typów nawozów. Dodatkowo, limiter umożliwia łatwe uzyskanie optymalnej precyzji wysiewu wzdłuż granic pola.

Zawory sekcyjne zamontowane bliżej belki pozwalają na szybszą reakcję, co przekłada się na zwiększoną efektywność działania. Dzięki temu rozwiązaniu, można precyzyjnie sterować i utrzymywać dawkę niezależnie od prędkości jazdy, a to za sprawą komputera SPRAY, który jest standardowym wyposażeniem opryskiwacza. Belka niezależna to konstrukcja umożliwiająca składanie w pozycję transportową, gdzie znajduje się poziomo do ziemi, z możliwością zmniejszenia drugiej szerokości roboczej. Kompaktowa, zwarta konstrukcja maszyny ułatwia manewrowanie i zmniejsza ryzyko uszkodzeń. Dodatkowo, jej maksymalna wysokość nie przekracza 3 metrów.

Bardziej strome ściany zbiornika gwarantują prawidłowe dosypywanie nawozów granulowanych oraz wapna na przenośnik. Przenośnik pasowy, wykonany z tkaniny-gumy (trzykrotnie wzmocnionej tkaniną), zapewnia równomierne dostarczanie materiału na tarcze rozsiewające, co z kolei przekłada się na zachowanie integralności wysiewanego nawozu. Mechaniczny napęd przenośnika sprawia, że prędkość posuwu jest uzależniona od prędkości jazdy. Dla precyzyjnej kontroli dawki wysiewu dostępny jest także napęd hydrauliczny, który umożliwia sterowanie za pomocą jednego z dostępnych sterowników (PILOT JOY, SUPERIOR, ISOBUS).

W zestawie znajduje się wszechstronny aparat wysiewający, który pozwala na wysiew wszystkich rodzajów nasion bez konieczności wymiany rolek wysiewających. Regulacja przepływu oleju jest możliwa dzięki regulatorowi umieszczonemu na siewniku, co pozwala na precyzyjną kontrolę ilości oleju dostarczanego do hydromotoru. Dodatkowym zabezpieczeniem hydromotoru jest możliwość podłączenia hydrauliki do tzw. „wolnego spływu”, co oznacza brak ciśnienia na powrocie. Wysokowydajny wentylator jest napędzany silnikiem hydraulicznym zasilanym z hydrauliki ciągnika. Zapotrzebowanie na olej dla hydromotoru wynosi około 24 litrów na minutę.

Zapraszamy do kontaktu

Zapoznałem się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI | RODO