JJ BROCH oferuje rozwiązania maszynowe dla procesu produkcji czosnku.
Wywodzi się z Hiszpanii, która niewątpliwie wiedzie prym na rynku europejskim w kwestii zaopatrzenia konsumenta w ten produkt . Od ponad 60 lat tworzy precyzyjne wyposażenie dla producentów i przetwórców.

Maszyny JJ BROCH

Sadzarki do czosnku

Kombajny do czosnku

Rozdzielacz do czosnku

Linie do sortowania

Linia szczotkująca

Stół
inspekcyjny

Linia
obierająca

SADZARKI DO CZOSNKU

Precyzyjne, łatwe w użyciu i wydajne

Sadzarki do czosnku umożliwiają zbieranie i umieszczanie ząbków czosnku na odpowiedniej głębokości i w optymalnej ilości, przy minimalnym ryzyku uszkodzenia. Ich wysoka wydajność, niska konserwacja i łatwość obsługi sprawiają, że są niezbędnym narzędziem dla każdego producenta czosnku.

POZNAJ KORZYŚCI

Redlice sadzarki do czosnku JJ Broch są zaprojektowane tak, aby otwierać minimalną ilość gleby, tworząc jednocześnie idealną bruzdę do sadzenia. To z kolei zapewnia precyzyjne wyrównanie sadzonych ząbków czosnku, co ułatwia ich równomierny wzrost i późniejszy zbiór.

Sadzarki do czosnku JJ Broch wyposażone są w niezależne zespoły wysiewające, z których każdy posiada własny zbiornik o pojemności ok. 50 kg.

Sadzarka do czosnku JJ Broch wyposażona jest w ciągłe koła napędowe, które zapewniają stabilną pracę maszyny nawet w trudnych warunkach terenowych. Profil kół gwarantuje antypoślizgową przyczepność i pewne prowadzenie, co przekłada się na precyzyjne sadzenie czosnku w każdych warunkach.

KOMBAJN DO ZBIORU CZOSNKU

Wysoka skuteczność i wydajność

Maszyna delikatnie wykopuje główki czosnku z ziemi, usuwając część przylegającej gleby. Jednocześnie pozostawia liście, co wpływa na lepsze przechowywanie plonu. Dodatkowo, zbierarka wiąże zebrane czosnek w wygodne pęczki, ułatwiając ich transport i dalszą obróbkę.

POZNAJ KORZYŚCI

Wszystkie mechanizmy zbierające są napędzane silnikami hydraulicznymi uruchamianymi przez WOM ciągnika.

Dwie przednie prowadnice podnoszą opadłe liście i wyrównują rośliny czosnku, ułatwiając ich zbieranie wzdłuż przenośników taśmowych. Prowadnice wyrównujące są sterowane hydraulicznie przez operatora.

Lemiesz służy do przecinania systemu korzeniowego czosnku, a następnie delikatnego podnoszenia go w celu zebrania przez system taśmowy. Pozycję i głębokość lemiesza można regulować.

ROZDZIELACZ DO CZOSNKU

Pierwszy krok do równomiernej plantacji

Oddzielanie i klasyfikowanie ząbków jest pierwszym krokiem do uzyskania jednolitej, regularnej plantacji. Wysoka wydajność pracy pozwala na dostosowanie ilości łuskanych ząbków do rytmu plantacji.

POZNAJ KORZYŚCI

Szerokość leja zasypowego ułatwia rozładunek główek czosnku podnoszonych do rozłupywarki za pomocą pasa o regulowanej prędkości napędzanego silnikiem elektrycznym.

Rozłupywarka, wyposażona w szczotki i pasy, oddziela ząbki, aby zapobiec naciskowi i uszkodzeniu produktu. Położenie pasów jest regulowane w zależności od kalibru ząbków.

Lemiesz służy do przecinania systemu korzeniowego czosnku, a następnie delikatnego podnoszenia go w celu zebrania przez system taśmowy. Pozycję i głębokość lemiesza można regulować.

LINIA SZCZOTKUJĄCA

Intensywne czyszczenie główek czosnku przed sortowaniem i przechowywaniem

Usunąć ziemię, zewnętrzne suche łuski i wszelkie inne części za pomocą szczotek obrotowych bez uszkadzania główek czosnku.

POZNAJ KORZYŚCI

Wysoka wydajność robocza dzięki szerokości XL.

3-metrowe szczotkowanie w górę i w dół skutecznie usuwa ziemię i zewnętrzne brązowe łuski.

STÓŁ INSPEKCYJNY

Kompleksowe czyszczenie i inspekcja czosnku

Stół czyszczący MES-LIMP-CINT służy do dokładnego oczyszczania i kontroli partii czosnku bezpośrednio po zbiorze.

POZNAJ KORZYŚCI

Cebulki czosnku są w sposób ciągły obracane przez napędzane rolki w celu usprawnienia czyszczenia, a wszystkie strony są poddawane działaniu

Efektywna szerokość robocza wynosząca 670 mm zapewnia przepływ dużej ilości główek czosnku do 8 ton na godzinę.

Duża długość i 33 rolki zapewniają usuwanie obierków, ziemi itp. Z miejscem dostępnym dla maksymalnie 5 osób kontrolujących

LINIA SZCZOTKUJĄCA

Segregacja czosnku według wielkości – same korzyści

Stały rozmiar zwiększa zysk z uprawy. Modułowa sortownica JJ Broch może być dostosowana do dowolnej liczby rozmiarów, aby zoptymalizować sprzedaż plonów.

POZNAJ KORZYŚCI

Precyzyjne sortowanie i klasyfikacja cebulek czosnku poprawia jakość handlową i zwiększa zyski z uprawy.

Efektywna szerokość robocza wynosząca 1000 mm zapewnia duży przepływ główek czosnku do 8 ton na godzinę.

Pasy transferowe są umieszczone na bardzo niskiej wysokości, aby uniknąć uszkodzeń żarówek. Możliwość rozładunku do dużych lub małych skrzynek.

LINIA OBIERAJĄCA

 Błyskawicznie usuwa łupiny z główek czosnku

Obieraczka usuwa tylko łupiny, minimalizując ilość marnowanego czosnku.

POZNAJ KORZYŚCI

Wcześniejsze podgrzanie i ruchome przewody ciśnieniowe obierają 98% ząbków czosnku dowolnej odmiany.

Pracownicy mogą przeglądać i usuwać uszkodzone i niskiej jakości ząbki przed umieszczeniem ich w skrzynkach z gotowym produktem.

Wykonane ze stali nierdzewnej i PVC do przetwarzania żywności zgodnie z normami Unii Europejskiej.